Mieszkańcy na pomoc Amelce

Na facebook zawiązała się grupa licytacyjna na której można licytować i przekazywać na licytację rzeczy z których pieniądze będą przekazane na dalsze leczenie naszej mieszkanki Amelki Chodnickiej.

Przed świętami poznaliśmy historię naszej małej mieszkanki Amelki Chodnickiej, która na co dzień walczy o swoje zdrowie. Wskazana terapia jest jednak kosztowna i potrzebne sa na to dalsze środki finansowe.

Od soboty na facebook zawiązała się grupa licytacyjna na której można licytować i przekazywać na licytację rzeczy z których pieniądze będą przekazane na dalsze leczenie naszej mieszkanki. Można tam znaleźć wiele rzeczy, które można wylicytować i tym samym pomóc Amelce.

Licytacje można obserwować i uczestniczyć w niej TUTAJ

Przypomnijmy: „Amelka od urodzenia doświadcza wielu chorób i schorzeń: wrodzone zwichnięcie stawów biodrowych (leczona od urodzenia, w tym kilkukrotnie operowana, 4 tygodnie spędziła w szpitalu na wyciągu, wiele miesięcy unieruchomiona w gipsie oraz ortezach), martwica aseptyczna głowy kości udowej prawej, wodogłowie, zapalenie stawu międzykręgowego, przez co Amelka przestała chodzić przez pewien czas i była hospitalizowana, zaburzenia chodu, a także skrzywienie kręgosłupa. Amelce stale grozi możliwość zwichnięcia i skręcenia stawów, dyskopatii, stóp płaskich, przepuklin po zabiegach operacyjnych. Stale musi być bardziej chroniona przed urazami. Rozwój psychoruchowy Amelki jest opóźniony, społeczny przebiega prawidłowo. Pomimo prawidłowego wyniku badania w kierunku mukopolisacharydozy typu IV, istnieje podejrzenie zespołu dysmorficznego z zaburzeniem kostnym i elastopatią. Pod uwagę bierze się zespół Ehlersa i Danlosa lub rozległą grupę chorób nerwowo-mięśniowych (zlecono badanie w kierunku SMA) oraz chorób układu kostnego. Obecnie zakwalifikowano Amelkę do badania genetycznego, którego cena wynosi około 6 tysięcy złotych! „

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *