Mieszkańcy naszej gminy walczą mandaty poselskie. Czy zmienią nieprzychylny trend naszej gminy?

Dwaj mieszkańcy naszej gminy – Bartosz Kwiatkowski i Łukasz Romaniecki w niedzielę (15 października) będą walczyć o mandat poselski w wyborach parlamentarnych. Pierwszy z kandydatów będzie prosić o głosy w naszym okręgu wyborczym.

Kampania wyborcza przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w niedzielę 15 października zbliża się do nieuchronnego końca. Aktualnie nasz krajobraz jest jeszcze zdominowany przez różnego rodzaju plakaty z twarzami osób, które zachęcają nas do zagłosowania właśnie na nich. Do tej pory nasza gmina posiadała jednego posła na sejm PRL. Nie można jednak raczej patrzeć na to jak na szansę rozwojową dla nas i naszej gminy w tamtym czasie. Jeżeli chodzi o aktualne czasy to nasz burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz przyzwyczaił nas do swoich nieudanych startów pod szyldem Partii Prawa i Sprawiedliwości. W tych wyborach burmistrz nie startuje, zdecydowali się za na tą decyzję dwaj mieszkańcy naszej gminy, z czego na jednego z nich będziemy mieli szansę zagłosować, oczywiście jeżeli jego poglądy będą zgodne z naszymi.

Znany wszystkim ze swojej pracy w Stowarzyszeniu Miłośników Kolei w Jaworzynie Śląskiej – Łukasz Romaniecki będzie startować z list Bezpartyjnych Samorządowców w okręgu 9, który obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Łodzi oraz powiatów brzezińskiego i łódzkiego wschodniego. Łukasz Romaniecki jak sam mówi startuje bo chce coś zmienić, nie chce kłótni i waśni. Co chce zaproponować kandydat Bezpartyjnych Samorządowców? PIT 0% dla wszystkich, bezpłatną komunikację miejską i regionalną, a także bezpłatne posiłki dla wszystkich uczniów. Nie będziemy mieli jednak szansy zagłosować na kandydaturę Łukasza. Możemy jednak trzymać za niego kciuki i życzyć szczęścia na drodze politycznej.

Kolejnym lokalnym kandydatem, który walczy o mandat poselski jest mieszkaniec naszego miasta – Bartosz Kwiatkowski. O głos na swoją kandydaturę prosi startując z list Konfederacji. Poprosiłem o kilka słów naszego kandydata, na którego będziemy mieli szansę zagłosować. Bartosz Kwiatkowski powiedział: „Propozycję startu w Wyborach Parlamentarnych dostałem z racji pełnionej od 4 lat funkcji Sekretarza Partii Nowa Nadzieja Sławomira Mentzena w Okręgu Wałbrzyskim. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się podjąć to wyzwanie, ponieważ uznałem, że Nasza Gmina zasługuje na to, by mieć w końcu swojego przedstawiciela w Sejmie. Jestem przekonany, że dzięki temu, powstałaby szansa ożywić Jaworzynę Śląska przede wszystkim gospodarczo, ponieważ na dzień dzisiejszy Naszym największym problemem, według mnie, jest to, że przedsiębiorcy nie chcą inwestować w Naszej Gminie. Chciałbym pomóc odwrócić tą tendencję. Ponadto sytuacja na mapie politycznej Naszego Powiatu wygląda dziś tak, że praktycznie wszystkie Gminy ościenne miały już swoim Posłów na Sejm RP, a tylko Jaworzyna Śląska nigdy nie potrafiła się zjednoczyć za swoim kandydatem. Apeluję: ZMIEŃMY TO! Jestem dziś jedynym kandydatem z Gminy Jaworzyna Śląska na którego mogą Państwo u Nas zagłosować i dzięki temu pojawiła się szansa, że doczekamy się Swojego przedstawiciela w Warszawie. Dlatego proszę o Wasze głosy 15 października na Listę nr 5, Kandydata nr 10 BARTOSZ ROBERT KWIATKOWSKI Zagłosuj na człowieka nie na Partię!”

Naszym kandydatom życzmy dużo szczęścia, a jeżeli zgodzi się to z naszymi poglądami i wizją przyszłości Polski zagłosujmy na Bartosza Kwiatkowskiego, którego nazwisko będzie mogli odnaleźć na otrzymanych listach wyborczych.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska