Mieszkańcy ulicy Słowackiego ponownie apelują

Do redakcji Wieści zgłosiła się jedna z mieszkanek ulicy Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej z prośbą o ponowne poruszenie kwestii braku miejsc parkingowych dla mieszkańców tej ulicy.

O „zabraniu” miejsc parkingowych na ulicy Słowackiego pisałem na samym początku działalności Wieści Gminnych. Zgłosili się wtedy do mnie mieszkańcy tej ulicy z prośbą o poruszenie tej palącej kwestii. Miało to wszystko związek ze skargą na burmistrza jednego z mieszkańców, który nie życzył sobie w tamtym terenie takich wydzielonych pasów dla aut. Wybudowane i użytkowane miejsca parkingowe zostały wyłączone z użytku a na ich miejscu postawione duże gazony z kwiatami, aby nie łamać nowo wprowadzonych zasad. Problem jednak w tym, że mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości parkowania przy swoich blokach.

Do redakcji Wieści zgłosiła się jedna z mieszkanek ulicy Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej z prośbą o ponowne poruszenie kwestii braku miejsc parkingowych dla mieszkańców tej ulicy. Oto treść apelu: „Dobry wieczór, zwracam się po raz kolejny z prośbą w imieniu mieszkańców UL.SŁOWACKIEGO o odblokowanie miejsc parkingowych oraz zabranie donicy z miejsca parkingowego. Prośbę swoją motywuje brakiem miejsc do parkowania, dodatkowo parkowanie mieszkańców blokują pracownicy Karoliny. Dodatkowo auta, które pozbawione są miejsc parkingowych blokują wyjazd Straży Pożarnej. Stanowi to duże zagrożenie. Proszę o pozytywne rozpatrzenie Naszej prośby. Pozdrawiam” (pisownia oryginalna).

Kwestia ta jest paląca i mimo, że nie wspominało się o niej już głośno istniała i istnieje przez cały czas. Mieszkańcy pozbawieni dotychczasowych miejsc parkingowych codziennie muszą „walczyć” o miejsce, którego wcześniej i tak było mało.

Problem parkowania jest obecny w całym mieście. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Istotną kwestią przy tej sprawie jest to, że znając te niedomagania pozbyto się już i tak deficytowego dobra jakim jest miejsce parkingowe nie dając w zamian żadnej alternatywy mieszkańcom co według słów mieszkanki stwarza również realne niebezpieczeństwo np. przy wyjeździe straży pożarnej na akcję.

Apele moje i mieszkańców za pośrednictwem Wieści nie raz dawały pozytywne skutki. Należy liczyć, że radny Rady Miejskiej z tego okręgu Pan Sebastian Grajaszek i Burmistrz Pan Grzegorz Grzegorzewicz wezmą „do serca” apele mieszkańców i wspólnymi siłami unormują tą uciążliwą sytuację. Kwestia jest ważna i mając na uwadze ciągły wzrost zmotoryzowania będzie się on powiększał.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Jedna myśl na temat “Mieszkańcy ulicy Słowackiego ponownie apelują

Dodaj komentarz