Mieszkańcy zabierają głos ws. frezowiny

Na tablicach ogłoszeń w naszym mieście można przeczytać apel ws. wysypanej frezowiny na drodze węglowej

Sprawa wysypania zerwanej nawierzchni z drogi Jaworzyna Śląska – Bolesławice na drogę węglową odbiła się szerokim echem. Temat poruszany jest na wielu płaszczyznach w bardzo negatywny sposób. Mieszkańcy do tej pory wyrażali swój sprzeciw między sobą, pojawił się jednak przykład sprzeciwu, który skierowany jest do szerszego spektrum, który pokazuje konkretne możliwości działania.

Na tablicach ogłoszeń w naszym mieście można przeczytać apel ws. wysypanej frezowiny na drodze węglowej, która uniemożliwia swobodne korzystania z tej części naszych terenów. W apelu możemy przeczytać:

„Szanowni Mieszkańcy Jaworzyny Śląskiej, na początku maja została zniszczona ulica Węglowa na odcinku od przepompowni do ulicy Świdnickiej i dalej w kierunku Starego Jaworowa. Asfalt pochodzący z rozbiórki drogi Jaworzyna Śląska – Bolesławice został rozsypany na tym odcinku. Zerwana powierzchnia ma docelowo zostać na tej trasie bez profesjonalnej obróbki w celu otrzymania twardej, równej nawierzchni.

Jest to bardzo nieodpowiedzialne działanie przeciwko zdrowiu mieszkańców z tej drogi: rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów, wszytskich korzystających z aktywnego wypoczynku poza miastem. Jest to też pogorszenie warunków dojazdu i zagrożenia życia w przypadku potrzebnej pomocy (karetki pogotowia, straży pożarnej) dla okolicznych mieszkańców.

Jako mieszkańcy mamy prawo nie zgodzić się z takim wyrzuceniem śmieci, szkodliwych odpadów na tereny zielone, między polami, blisko naszego jeziora i stacji uzdatniania wody.

Każdy, kto widzi w tej decyzji niekorzystne działanie dla ludzi i środowiska, brak dbałości o zdrowie i jakość życia mieszkańców naszej gminy, proszony jest o kontakt z Urzędem Miasta ul. Wolności 9, telefoniczny: 74 85 88 230, 74 85 88 233, 74 85 87 164, 74 85 87 165, 74 85 87 611, albo mailowy urząd@jaworzyna.net

Pisma z pytaniami i zastrzeżeniami można składać – również zbiorowe z podpisami – do Burmistrza Jaworzyny Śląskiej, Rady Miejskiej: Komisji Skarg i Wniosków i Petycji lub do innych instytucji środowiskowych np. Inspektorat Ochrony Środowiska walbrzych@wroclaw.pios.gov.pl

Urzędnicy powinni być odpowiedzialni za działania i na każde pismo są zobowiązani odpowiedzieć w ustawowym terminie.”

Sprawa frezowniny i tego czego dopuścił się Urząd Miasta jak widać nie jest sprawą skończoną i może mieć swój dalszy ciąg, który oby doprowadził do naprawienia wyrządzonych szkód dla tej drogi i przyległych terenów.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz