Milikowice gotowe do dożynek

Przed nami wyczekiwany przez rolników okres dożynkowy. W Milikowicach przygotowania do dożynek gminnych są już na ostatniej prostej.

Weszliśmy w okres kiedy czas żniw powoli zaczyna być za nami. Aktualnie odbywają się ostatnie prace polowe, które zmierzają do ukończenia tego pracowitego okresu dla wszystkich rolników. Kulminacją i podsumowaniem żniw są dożynki, gdzie każdy z pracujących ma możliwość wytchnienia i oderwania się od swoich obowiązków.

Już jutro w Piotrowicach odbędą się dożynki gminne, gdzie poszczególne sołectwa będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. W Milikowicach przygotowania do tego święta są już na ostatniej prostej. Koło Gospodyń Wiejskich z Milikowic może pochwalić się ukończeniem pracy nad tworzeniem wieńca dożynkowego, który jest bardzo ważnym i symbolicznym elementem tego święta. Wieniec został wykonany wyłączną pracą gospodyń z plonów jakie udało się zebrać w tym roku.

Wieniec dożynkowy gotowy. Pozostają ostatnie przygotowania do jutrzejszej imprezy. Już teraz wypada pogratulować naszym gospodyniom i mieszkańcom Milikowic organizowania się, a przede wszystkim talentu do tworzenia tak pięknych kompozycji.

info, foto od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska