Możliwy atak zimy od dzisiejszego wieczoru

Większość modeli pogodowych jasno wskazuje na możliwy atak zimy, który nieuchronnie zbliża się nad nasz teren.

Aktualna data, i pora roku daje do myślenia o możliwych opadach śniegu jakie muszą się w końcu pokazać. Większość modeli pogodowych jasno wskazuje na możliwy atak zimy właśnie dziś, który nieuchronnie zbliża się nad nasz teren.

Aktualnie od strony Czech nad obszar Ziemi Kłodzkiej wkracza strefa ciągłych opadów śniegu ,która związana jest z układem niskiego ciśnienia zmierzającym z południa na północ. Do godzin po południowych, późno po południowych strefa ta powinna objąć swym zasięgiem obszar powiatu kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, a następnie również powiat strzeliński, oławski, wrocławski, świdnicki, oleśnicki, kamiennogórski, średzki, wołowski, trzebnicki, milicki. W powiatach od karkonoskiego po jaworski, złotoryjski, legnicki, lubiński, górowski także powinniśmy spodziewać się opadów głównie w godzinach wieczornych i w pierwszej części nocy i będą to opady mieszane oraz lokalnie samego śniegu.

Uważajmy na siebie, szczególnie na drodze. Mieliśmy już dość przykładów, że służby drogowe i gmina rzadko kiedy radzi sobie z takimi sytuacjami. Jeżeli będziemy gdzieś wyjeżdżać, zróbmy to odpowiednio wcześniej

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz