Na Słowackiego nie ma problemu z parkowaniem

Niedawno na łamach Wieści ukazał się artykuł na prośbę czytelników z ulicy Słowackiego o problemach parkingowych z ich okolicy. Tajemnica kontrowersyjnych decyzji Urzędu Miasta została rozwikłana na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Ulica Słowackiego to jedno z miejsc na mapie naszego miasta, gdzie problem parkowania jest dość widoczny. Jakiś czas temu na ogólnie zorganizowanym parkingu stanęły dwa duże gazony z kwiatami, które uniemożliwiały parkowanie na dwóch miejscach. Ostatnio czytelnicy zgłosili się do nas, aby opisać sprawę stawiania zapór betonowych na dwóch kolejnych miejscach. Jaki był motyw tych działań? Pytania te zostawały bez odpowiedzi do ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Jeden z pierwszych punktów na obradach sesji Rady Miejskiej było rozpatrzenie skargi na Burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza. Jeden z mieszkańców ulicy Słowackiego nie zgadzał się na parkowanie samochodów pod jego oknami, ponieważ wytwarzane spaliny wlatywały mu do domu. Urząd wyszedł z założenia, że aby uwzględnić żądania jednego mieszkańca, należy uniemożliwić parkowanie samochodów w tym miejscu.

Radny Wojciech Syntyrz zapytał, czy sprawa ta musi być tak radykalnie rozwiązywana, czy inni mieszkańcy tej ulicy muszą być poszkodowani nie mając gdzie zostawiać swoich aut. Odpowiedzią ze strony innych radnych było stwierdzenie, że w ich przekonaniu problem parkowania na ulicy Słowackiego nie istnieje. Jest tam wystarczająco dużo miejsca, aby podejmować takie kroki. Sebastian Grajaszek, radny z okręgu ulicy Słowackiego nie zabrał podczas sesji głosu w tej sprawie.

Powody blokowania kolejnych miejsc parkingowych na wyznaczonym parkingu wyjaśniły się. Interwencja i skargi jednego z mieszkańców dały impuls do takich decyzji. Czy skarżący mieszkaniec jest usatysfakcjonowany nie wiadomo, wiemy za to na pewno, że pozostali mieszkańcy Słowackiego nie.

Zachęcamy do uczestnictwa w sesjach Rady Miejskiej lub oglądania obrad w internecie pod adresem: jaworzyna.sesja.pl.

Marcin Burski

foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz