Na ulicy Słowackiego strażacy z apelem. Problem ma szersze podłoże

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie apeluje w sprawie parkowania samochodów blokujących bądź utrudniających jej wyjazd z remizy przy ul. Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej. Problem jest jednak większy o czym pisałem kilkukrotnie.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie zaczęła apelować w sprawie parkowania samochodów blokujących bądź utrudniających jej wyjazd z remizy przy ul. Słowackiego w Jaworzynie Śląskiej publikując zdjęcia tzw. „mistrzów parkowania”. Apel jest jak najbardziej słuszny, ponieważ przy wyjeździe tych uprzywilejowanych pojazdów czas jest na wagę złota. Opisywany problem wpisuje się jednak w szerszy kontekst i tego typu parkowanie nie zawsze podyktowane jest złą wolą.

O sprawie problemów przy ul. Słowackiego pisałem kilkukrotnie na prośbę jej mieszkańców. Krótko mówiąc chodziło o  „zabranie” miejsc parkingowych na tej ulicy. Miało to wszystko związek ze skargą na burmistrza jednego z mieszkańców, który nie życzył sobie w tamtym terenie takich wydzielonych pasów dla aut. Wybudowane i użytkowane miejsca parkingowe zostały wyłączone z użytku a na ich miejscu postawione duże gazony z kwiatami, aby nie łamać nowo wprowadzonych zasad. Problem jednak w tym, że mieszkańcy zostali pozbawieni możliwości parkowania przy swoich blokach.

Przy ostatniej prośbie o interwencje jedna z mieszkanek w liście do redakcji jako jeden z argumentów za tym, aby sprawa ta była unormowana wskazała właśnie na potencjalne problemy OSP Jaworzyna Śląska, która ma mocno utrudniony wyjazd ze swojego stanowiska. Z całością wspomnianego artykułu można zapoznać się TUTAJ

Mając to wszystko na uwadze wartym zauważenia jest fakt publikacji wskazanych apeli OSP Jaworzyna Śląskiej na fanpagu Gminy Jaworzyna Śląska, który prowadzony jest w ramach „nowej propagandy” przez nowo zatrudnioną osobę w Urzędzie Miejskim zapominając, lub licząc na niepamięć mieszkańców gdzie leży główne źródło sprawy. To dużo mówiący przykład jak można wykorzystywać tego typu sprawy, aby odrzucać od siebie odpowiedzialność za decyzje, których pokłosiem musiały być tego typu sprawy.

Kwestia problemów ulicy Słowackiego nadal czeka na swoje rozwiązanie. Sprawy w swoje ręce wzięli jaworzyńscy strażacy, którzy być może swoją postawą i apelami dadzą do zrozumienia wszystkim nieroztropnie parkującym w tamtym miejscu, ale także burmistrzowi, że problem jest na prawdę duży i nie jest to tylko kwestia ewentualnej wygody mieszkających w tej okolicy, ale naszego bezpieczeństwa.

info: fanpage Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej
foto: fanpage Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej, fanpage Gmina Jaworzyna Śląska

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz