Najmłodsi w walentynkowym nastroju

Dziś, 14 lutego obchodzimy Dzień św. Walentego, szerzej znany jako Dzień zakochanych inaczej walentynki. Swoją inwencją w tej kwestii popisały się dzieci z naszej gminy.

Walentynki, inaczej święto zakochanych są obchodzone w południowej i zachodniej Europie od średniowiecza. Europa północna i wschodnia dołączyła do walentynkowego grona znacznie później. Do Polski obchody walentynkowe trafiły wraz z kultem świętego Walentego z Bawarii i Tyrolu. Popularność uzyskały jednak dopiero w latach 90. XX wieku i dziś większość z nas nie wyobraża sobie, aby tego dnia nie spędzić pokazując swoją miłość bardziej niż zwykle.

Nie zapomnieli o tym święcie nasi najmłodsi, którzy również w tym czasie czują potrzebę wyrażania swoich sympatii. W Szkole Podstawowej w Pastuchowie odbył się konkurs na najpiękniejszą walentynkę.

I miejsce zajęła Agata Maj z klasy 8, II miejsce zdobyła Laurze Tomaszewskiej z klasy 6, wyróżnione zostały również walentynki Wiktorii Przeździęk i Amelii Styś z klasy 5.

Oprócz tego uczniowie szkoły w Pastuchowie uczestniczyli w poczcie walentynkowej, gdzie mieli okazję przed przerwą feryjną pokazać dowód swojej sympatii drugiej osobie, przekazując kartkę walentynkową. Inicjatywa poczty walentynkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski spotkał się z dużym zainteresowaniem i aprobatą co dało wiele szczęsci i radości każdemu obdarowanemu.

Pełna relacja zdjęciowa na stronie pastuchowsp.jaworzyna.net

O święcie zakochanych nie zapomnieli również dzieci z Pasiecznej, którzy podczas świetlicowych zajęć wykonywali piękne kartki walentynkowe pokazując pamięć o tym miłym święcie.

Wszystkim zakochanym i tym, którzy jeszcze szukają swojej drugiej połowy składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy przy tym, że najpiękniejsza walentynka to miłość przez cały rok.

info, foto: pastuchowsp.jaworzyna.net, fanpage Nasza Pasieczna

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz