Nie bójmy się liczyć czasu. Wesprzyjmy strażaków

W ostatnim czasie, w niektórych wsiach naszej gminy, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych roznoszą kalendarze na nadchodzący rok, które są cegiełkami na dalszą działalność.

Ponoć szczęśliwi czasu nie liczą. Mimo tego, takie atrybuty jak zegarek czy kalendarz są nam pomocne i każdy z nich korzysta dla ułatwienia sobie życia. Wszystko to można ze sobą połączyć, aby wyszło z tego większe dobro i korzyść niż sama świadomość mijającego czasu, i zakupić kalendarz, który jest równocześnie cegiełką na dalszą działalność potrzebnych nam i pomocnych instytucji.

W ostatnim czasie, w niektórych wsiach naszej gminy, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych roznoszą kalendarze na nadchodzący rok, które równocześnie są cegiełkami na dalszą działalność. Jest to piękna tradycja, która w mijających latach odżyła i nadal jest kultywowana przez niektóre jednostki z naszej gminy. Grupy strażaków odwiedzają domostwa w swoich okręgach działań, aby życzyć pomyślności w nadchodzącym roku i zachęcić do zakupu przysłowiowego kalendarza, za który nie ma wyznaczonej ceny. Liczy się ofiarność i zrozumienie mieszkańców.

Warto tutaj podkreślić pomysłowość niektórych jednostek przy projektowaniu tej cegiełki. OSP Bolesławice np. wydobyła z czeluści swoich archiwów stare, pamiątkowe zdjęcia z działalności wspomnianej jednostki i umieściła je we wspomnianych kalendarzach. Oprócz waloru orientacyjnego w czasie mamy równocześnie pamiątkę z archiwalnymi, rzadko publikowanymi zdjęciami, co dodatkowo może motywować do zakupu i pomocy finansowej swoim druhom.

Warto wspomóc swoje jednostki jeżeli nadarzy się do tego okazja, a jeżeli już mamy taki kalendarz wyeksponować go tak, aby zawsze pamiętać o swoich lokalnych bohaterach, których znamy i obok których żyjemy na co dzień. Takie obopólne wsparcie to bardzo ważna kwestia, która cementuje naszą wspólnotę.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *