Nieodśnieżona droga, nieprzejezdna. Mieszkaniec potrzebował pomocy medycznej

Do redakcji Wieści napisała jedna z mieszkanek, która chciała podzielić się opisem wczorajszej akcji ratowniczej w Nowym Jaworowie. Wszystko to przy „udziale” nieodśnieżonej drogi gminnej.

Temat odśnieżania i kiepskich warunków na naszych drogach jest tematem bardzo drażniącym i jak się okazuje zasługującym na jak największe napiętnowanie biorąc pod uwagę wczorajszą sytuację w Nowym Jaworowie.

Do redakcji Wieści napisała jedna z mieszkanek, która chciała podzielić się opisem wczorajszej akcji ratowniczej w Nowym Jaworowie. 9 lutego 2021 roku jeden z mieszkańców tej wsi potrzebował pilnej pomocy medycznej. Na ratunek wezwano helikopter LPR, ponieważ nie było żadnych wolnych karetek, a nawet gdyby były, nikt nie ryzykowałby przejazdu z racji bardzo złej jakości, nieodśnieżonej drogi. Chodzi konkretnie o drogę w Nowym Jaworowie na skrzyżowaniu w kierunku boiska, która należy do kategorii tych „niewymienionych” czyli gminnych. Na ratunek wysłano Ochotniczą Straż Pożarną z Jaworzyny Śląskiej, która mając specjalistyczny, ciężki wóz również odczuwała dyskomfort z przejazdu, co wydłużało czas. Przetransportowanie chorego do helikoptera z pomocą naszych druhów również odbyło się nie bez komplikacji z powodu ciężkich warunków panujących w tym terenie. Mieszkanka opowiedziała dalej jak zadzwoniła do burmistrza jako zarządcy drogi, który obiecał pomoc, po czym pojawiła się jedna z mieszkanek, która stwierdziła, że nikt nie przyjedzie, ponieważ pług obsługiwany przez ZUK jest zepsuty. Rozmówczyni twierdzi, że mieszkańcy wielokrotnie, bezskutecznie prosili o odśnieżanie tego odcinka, co pozostało bez echa.

Do sprawy odniósł się również radny dla tego okręgu Marcin Kantor, który opublikował interpelację, gdzie prosi o pilne wyjaśnienie tej sprawy. Poniżej jej treść.

Wczorajsza sytuacja ukazała jeden z najgorszych wariantów jeżeli chodzi o zaniechania w utrzymywaniu dróg przy opadach atmosferycznych. Temat tamtej drogi nie rozwiązuje się jednak nawet po odwilży i ustaniu opadów. Jej stan od wielu lat jest zmorą tamtejszych mieszkańców, którzy nie są wysłuchiwani w swoich apelach. Jest to jednak temat na osobną dyskusję. Tak samo jeżeli chodzi o odśnieżanie dróg w naszej gminie, do którego zapewne wrócę.

info od mieszkanki

foto: od mieszkanki, fb Marcin Kantor

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

2 myśli na temat “Nieodśnieżona droga, nieprzejezdna. Mieszkaniec potrzebował pomocy medycznej

 • 10 lutego, 2021 o 1:44 pm
  Permalink

  Witam. To co się dzieje w Naszej Gminie wola o Pomstę do Nieba. W poniedziałek rano cały sztab ludzi z ZUK odśnieżalo Nasz Ratusz. My wiesniacy mamy sobie radzić sami. Najlepiej na własny koszt. Nowy Jaworow to zapomniana wioska, jakby nikt nie płacił tam podatków. Dzieci mogą chodzić po pas w śniegu ale kogo to interesuje.

  Odpowiedz
 • 11 lutego, 2021 o 12:28 pm
  Permalink

  Widocznie Grzegorzowi nazwisko tego Pana co tam mieszka i zasłabl nie pasuje

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *