O jeden krok za daleko na jaworzyńskim cmentarzu

Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o apel, aby podczas nawiedzenia cmentarza zachować szczególną ostrożność i stawiać kroki po wyznaczonych do tego miejscach.

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych, dziś (2 listopada) przypada Dzień Zaduszny. Jest to czas wzmożonego nawiedzania naszych cmentarzy, aby zaakcentować nasze przywiązanie i pamięć do osób, których już z nami nie ma. W tym szczególnym czasie należy zwrócić uwagę naszym czytelnikom i mieszkańcom, ale także każdemu kto nawiedza nasz cmentarz, aby zachować szczególną ostrożność i dokładnie analizować gdzie stawiamy nasze kroki, aby nie doszło do tragedii.

Jeden z czytelników napisał do naszej redakcji, aby przestrzec każdego nawiedzającego cmentarz przed niebezpieczeństwami. Na naszej nekropolii jest wiele zniszczonych grobów, czy wykupionych miejsc pochówkowych, przykrytych płytami, które swoje zastosowanie mają dawno za sobą i dziś nie zabezpieczają przed niczym. Czytelnik relacjonuje, że był świadkiem, gdzie jeden z mężczyzn postanowił skrócić sobie drogę przechodząc po jednej z takiej płyt po czym wpadł do środka. Sytuacja skończyła się na szczęście bez żadnych następstw, ale mogło to wyglądać inaczej, ponieważ poszkodowany wpadł do środka razem z betonową płytą, z której wystawały pręty zbrojeniowe.

Feralne miejsce zostało zabezpieczone przez pracowników Zakładu Usług Komunalnych i Jaworzyńską Straż Pożarną, ale jak wykazuje nasz czytelnik, na naszym cmentarzu jest dużo więcej takich miejsc i należy zwracać szczególną uwagę, aby chodząc między grobami nie doszło do żadnej niechcianej sytuacji.

Zwracajmy szczególną uwagę na te kwestie i uczulajmy każdego kto nie zdaje sobie sprawy z tego zagrożenia. Starajmy się, aby cmentarz był miejscem zadumy i modlitwy a nie akcji ratunkowych wyznaczonych do tego służb.

info, foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz