Od dziś otwarty PSZOK. Jego brak dał się mocno we znaki

Odpady wielkogabarytowe. Ich obecność m.in przy gniazdach na śmieci stały się od pewnego czasu uciążliwą kwestią w naszej lokalnej rzeczywistości. Od dziś na powrót otwarty będzie PSZOK, gdzie odpady tego typu można oddawać.

Przeładowane boksy na śmieci, okoliczne rowy wykorzystywane do pozbywania się nadmiaru odpadów to problem z jakim zmaga się nasza gmina, a nasilił się z chwilą zamknięcia PSZOK ze względu na epidemię koronawirusa. Potrzeba pozbycia się odpadów wielkogabarytowych rodziła rożne pomysły, które stały się uciążliwe i nieakceptowalne dla części naszej społeczności.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dwóch radnych Sylwester Terpic i Wojciech Syntyrz zwrócili uwagę na ten problem dając do zrozumienia jak jest on ważny i palący. Mówili, że jeżeli nie można otworzyć dla mieszkańców PSZOK-u należy regularnie pozbywać się odpadów wielkogabarytowych, ponieważ oprócz estetyki stanowią one zagrożenie choćby pożarowe. Burmistrz obiecał, że w okresie przedświątecznym wszystkie miejsca, które są naznaczone tym faktem zostaną posprzątane, aby nie razić widokiem nieładu.

Dziś na stronie Zakładu Usług Komunalnych w naszym mieście pojawiła się informacja :

„Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej informuje, że od dnia 07.12.2020 roku będzie częściowo otwarty dla klientów. Zostanie otwarta kasa oraz wznowiona będzie działalność PSZOK.

Kasa będzie otwarta od poniedziałku do środy w godzinach od 9:00 do 14:30 (przerwa od 11:30 do 12:00). W czwartki i piątki kasa będzie nieczynna.
Odpady na PSZOK przyjmowane będą w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty pod numerem telefonu 74 637 98 37.

Prosimy o stosowanie się do obowiązujących rygorów sanitarnych.”

Sytuacja częściowo wraca do normy, to znaczy, że są stworzone możliwości do oddawania omawianych odpadów oraz innych w większych ilościach. Trzeba liczyć, że wszystkie te „nadstany”, które nie znalazły swojego przeznaczenia zostaną uprzątnięte, aby w końcu poczuć, że temat śmieci jest choć w małym stopniu kontrolowany w naszej gminie.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *