Opony niepożądane

Dostaliśmy informacje o problemach z jaworzyńskim PSZOK-iem i jego podejściu do przyjmowania odpadów.

Wielokrotnie pisaliśmy o zanieczyszczaniu naszej Gminy odpadami na dzikich wysypiskach , mimo tego, że wszystko to można oddać do jaworzyńskiego PSZOK-u znajdującego się w bazie ZUK w Jaworzynie Śląskiej. Okazuje się, że w pewnych przypadkach zapewnienia konfrontują się z rzeczywistością.

Dostaliśmy informację o problemach jaworzyńskich rolników, którzy chcieliby oddać stare opony od traktorów czy pojazdów w jaworzyńskim PSZOK przy ul. Świdnickiej. Okazuje się, że jest to niemożliwe. Posiadacze tych wielkogabarytowych odpadów są bezradni. Jaworzyński PSZOK nie chce przyjmować dużych zużytych opon, prawdopodobnie dlatego, że koszt ich utylizacji jest zbyt duży. Co ciekawe na stronie internetowej ZUK można znaleźć informację bazującą na uchwale Rady Miejskiej, że w punkcie przyjmowane są opony do 10 sztuk miesięcznie od jednego oddającego. Nie wymienia się przy tym rodzajów opon.

Trzeba przyznać, że wskazana logika jest dość pokrętna i nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem. W takich wypadkach nasze apele o nietworzenie dzikich wysypisk nie sprawdzają się. To dobrze nie świadczy o stosowanych praktykach.

Marcin Burski

Foto: shp.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz