Pani Janina Szelewska kolejny raz nominowana do nagrody

Pani Janina Szelewska – 96-latka z Milikowic została kolejny raz nominowana do nagrody „SUPERPOZYTYWKI” Dzień Dobry TVN za ostatnie 5 lat. Mamy szanse zagłosować na naszą mieszkankę.

O Pani Janinie Szelewskiej i jej poświęceniu w dobie globalnej epidemii koronawirusa usłyszał cały świat. Ta piękna postawa dała wielu z nas asumpt do działania. Jaką bowiem możemy mieć wymówkę przed działaniem skoro robi to w swojej skromności tak sędziwa osoba. Miałem to szczęście, że od początku działalności Pani Janiny jako jedyny z gminy informowałem o jej działalności pokazując jakie posiadamy diamenty, którymi możemy się szczycić. Link do artykułu TUTAJ

Praca naszej mieszkanki została kolejny raz doceniona i wyróżniona, co pokazuje jak szerokim echem odbiła się ta działalność. Jej wyjątkową postawę docenili widzowie stacji TVN, którzy zadecydowali, że pani Janina zostanie uhonorowana nagrodą ”Pozytywki Dzień Dobry TVN za 2020 rok.

Głosować na Panią Janinę Szelewską można TUTAJ

Przypomnijmy, że Pani Janina urodziła się w 1924 roku na Mazurach. Po wojnie zamieszkała w Świdnicy, a obecnie jest mieszkanką Milikowic. W dobie epidemii koronawirusa z własnej woli przystąpiła do pracy nad szyciem potrzebnych maseczek dla świdnickich lekarzy, którzy walczą z COVID-19 w świdnickich przychodniach i szpitalu.

Naszej mieszkance składam hołd i podziękowanie za jej ofiarną pracę. Składam również gratulację za zdobytą nagrodę. Postawa Pani Janiny pokazuje, że można inaczej, że można lepiej, co daje nadzieję, że i my zarazimy się tą dobrocią.

foto: tvn24.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska