Plac kościelny nabiera nowego blasku

Od pewnego czasu trwają prace remontowe przy odnowie placu kościelnego przy kościele parafialnym w Jaworzynie Śląskiej.

Jaworzyński kościół zawsze świecił przykładem dbałości o życie duchowe parafian, ale także jeżeli chodzi o wszelkie prace, które miały na celu utrzymanie dbałości o wygląd i konserwację naszego kościoła i budowli przyległych. Jest to niewątpliwie zasługa naszych proboszczów, poczynając od księży Chomickich, śp. ks. Jana Czajki, a kończąc na naszym obecnym proboszczu ks. Januszu Stokłosie.

Od jakiegoś czasu trwają ciągle prace remontowe przy odbudowie placu kościelnego. Efekt przybiera już realnych kształtów i można sobie wyobrazić efekt końcowy. Jak do tej pory udało się wyłożyć nową kostką alejkę wokół kościoła. Aktualnie trwają prace przy placu wokół plebanii.

Należy się tu cofnąć trochę do historii i zaznaczyć, że pierwsze prace, które miały na celu wybetonowanie placu w takim kształcie jaki mieliśmy do tej pory, podjął się nasz śp. ks. proboszcz Jan Czajka w 1964 (sic!). Swoją drogą historia powstania tego placu, trudu jaki został wniesiony w jego powstanie, to odrębna, bardzo ciekawa historia. Popuszczając wodzę wyobraźni można sobie wyobrazić, ilu osobom służył przez tyle lat.

Od siebie możemy dodać, że liczymy, że prace remontowe obejmą cały plac kościelny i efekt będzie cieszył oko, a także służył parafianom przynajmniej przez tyle samo lat jak do tej pory.

Marcin Burski

Foto. Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *