Pobiegliśmy dla Niepodległej [FOTO]

Dziś w Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę odbył się Bieg Niepodległości

123 lata zaborów odbiło na nas piętno szczególnej troski o niepodległość i suwerenność naszej Ojczyzny. Przejawia się to na różnych polach i dziedzinach naszego życia. W wielu miastach Polski odbyły się dziś biegi ku czci tego ważnego momentu w historii naszego kraju. Nie inaczej było u nas, gdzie nasi mieszkańcy zamanifestowali swoją pamięć i troskę o Ojczyznę.

W jaworzyńskim Biegu Niepodległości wzięło udział ponad dwustu uczestników, którzy biegli w trzech kategoriach, na różnych dystansach. W szranki stanęli dzieci do lat siedmiu, dzieci od siódmego do dwunastego roku życia i wszyscy od trzynastu lat i starsi. Bieg ukończyli wszyscy, w pierwszej kolejności nie myśląc o zajętym miejscu, ale aby godnie uczcić tych, dzięki którym żyjemy w wolnym kraju.

Dzisiejszy dzień jest jednym z najważniejszych w roku, kiedy mamy okazję być razem pomimo różnić jakie niektórzy chcieliby między nami stawiać. Pamiętajmy o tym i nie dajmy się skłócać nikomu, kto stawia te bariery. Wszyscy jesteśmy równi i mamy prawo świętować ten dzień mając w sercu Niepodległą

foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz