Pobocza „swoją drogą”

Wielu mieszkańców apeluje o unormowanie kwestii rowów i poboczy przy drogach przebiegających przez naszą gminę. Nie normowany problem narasta, co budzi niezadowolenie.

Okres letni to czas kiedy cała natura wybija z całym swoim potencjałem. Wymusza to na nas kontrolowanie tego i normowanie, aby nie dopuszczać do skrajnych sytuacji np. przerostu trawy itd. W naszej gminie problem opóźnionych koszeń i wszystkiego co z tym związane to „chleb powszedni”. W skrajnych przypadkach po prostu nie idziemy w dane miejsce, albo denerwujemy się. Gorzej jeżeli chodzi o licznie uczęszczane drogi, które są pod różnymi zarządami: gminy, powiatu czy województwa

Wielu mieszkańców apeluje o unormowanie kwestii rowów i poboczy przy drogach przebiegających przez naszą gminę. Większość z tych głosów jako jaskrawy przykład podaje drogę powiatową w kierunku Piotrowic. Jeden z mieszkańców tak napisał do redakcji o tym problemie „Jadę przez tunel w trawie. Jeżeli wyskoczy na drogę jakieś zwierzę – nie mam szans. Drogę otwarli i zapomnieli. Gdzie służby, gdzie nasza władza? „

Wspomniana droga jest drogą powiatową, i to ten organ ma w tym przypadku ma za zadanie opiekować się tym odcinkiem. Opisany problem nie jest tylko naszą specyfiką. Jakiś czas temu radni gminy Rada Gminy Marcinowice zwróciła się do Starosty Świdnickiego o pilne uporządkowanie dróg i poboczy na drogach powiatowych przechodzących przez ich gminę. Swój apel zakończyli stwierdzeniem, że bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze.

Jak wygląda to w naszym przypadku? Problem jest widoczny i nie da się go ukryć. W zimie problem z odśnieżaniem, latem z koszeniem mimo przeznaczanych sporych pieniędzy w tym zakresie. Trzeba liczyć, że znajdą się w naszej gminie uczciwi samorządowcy, którzy dostrzegą ten problem i zwrócą się głośno do zarządcy odpowiednich dróg o pilnowanie zadań jakie są im powierzone. Historie i opowieści jakoby miałyby to być łąki kwietne wygląda jak niesmaczny żart.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *