Pogoda nie pokrzyżowała niedzielnych planów w Starym Jaworowie [FOTO]

W niedzielę (12 września) w Starym Jaworowie odbył się festiwal kolorów i baniek mydlanych organizowany przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Jaworowie.

Budząca się zeszła niedziela jawiła się jako pięknie zapowiadający się dzień. Godziny popołudniowe pokazały jednak co oznaczają gwałtowne wyładowania atmosferyczne i deszcz. Ktoś patrząc wtedy przez okno, lub będąc uczestnikiem tych zjawisk mógł by pomyśleć, że nic nie może się wtedy udać i wszystko skazane jest na klęskę, mimo misternych przygotowań. Nic bardziej mylnego. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Jaworowie pokazało zupełnie inną tendencję, dając tym samym przykład świetniej zabawy zorganizowanej dla mieszkańców Starego Jaworowa i nie tylko.

W niedzielę (12 września) w Starym Jaworowie odbył się festiwal kolorów i baniek mydlanych organizowany przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Jaworowie. Wydarzenie obfitowało w moc atrakcji m.in dmuchańce, kiermasz ciast, zabawa bańkami mydlanymi i kolorowymi proszkami holi, malowanie twarzy, robienie warkoczyków itp. Wszystko przy akompaniamencie wspaniałych animacji dla dzieci. Były również konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Mando Corporation Poland Sp. z.o.o. i Salon Optyczny Godlewscy Jaworzyna Śląska

O wydarzeniu powiedział radny Wojciech Syntyrz: „Udany Festiwal Kolorów i Baniek Mydlanych Stary Jaworów mimo niepogody. Niedzielne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i KGW Stary Jaworów miało sporą frekwencję a zarówno dzieci jak i dorośli ‍ mogli aktywnie spędzić czas.
Szczególne podziękowania dla Moniki Kaźmierczak, Anny Godlewskiej, Ani Łącznej i Ani Ordowskiej za przygotowanie poczęstunku dla uczestników oraz dla Mariusza Więcka i OSP Bolesławice za przyjazd wozem strażackim i umilenie dzieciom czasu w ramach pokazów strażackich.

Podziękowania za zaangażowanie dla: Agaty Mikołajczyk, Grażyny Bugajskiej z mężem, Patrycji Dobosz, naszej niesamowitej animatorki Mileny Kogut, fotografce Mai Łanek za pracę w ciężkich warunkach, Grzegorza i Teresy Mikołajewskich, Natalii Majcherek oraz Paulinie Baran za pomoc w przygotowaniach i dla wszystkich tych których niecelowo pominąłem a którzy dołożyli wszelkich starań aby festiwal się udał.

Słowa uznania również dla Marcina Burskiego za objęcie patronatem medialnym wydarzenia przez Wieści Gminne oraz Marcina Kantora i Mateusza Ussa za pomoc.

Atrakcje dla dzieci zostały w całości sfinansowane ze środków własnych stowarzyszenia oraz datków sponsorów. Na te cele nie wydano ani jednej złotówki z kasy gminy. Olbrzymie podziękowania także dla Mando Corporation Poland Sp z o.o. i Salony Optyczne Godlewscy Jaworzyna Śląska za ufundowanie nagród w konkursach i wsparcie finansowe wydarzenia”.

foto: Maja Łanek

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz