Policjanci przestrzegają przed oszustami. Uczulmy naszych seniorów!

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Świdnicy ostrzegają przed oszustami oferującymi zakup szczepionki przeciwko COVID-19 oraz negatywnych wyników testów na wirusa SARS-CoV-2.

Wszystko co nowe, nie odkryte czy wprowadzone bez wcześniejszych przykładów może nieść za sobą szereg patologii i pomysłów jak oszukać na niewiedzy czy łatwowierności. Nie inaczej jest w przypadku nowo wprowadzonych szczepionek na koronawirusa z jakim zmagamy się od dłuższego czasu. Jak podkreślają policjanci istotne jest wyczulenie seniorów przed osobami chcącymi wykorzystać ich życzliwość w tej kwestii.

Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji podczas pracy operacyjnej natknęło się na ogłoszenia związane z oferowaniem „nowej szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawki” oraz ogłoszenia z ofertą „negatywnych testów COVID-19”.

Pamiętajmy, że szczepionka oferowana jest bezpłatnie w ramach Narodowego Programu Szczepień. Jedynym punktem w naszej gminie gdzie można się zaszczepić jest Samorządowa Przychodnia Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.

Policjanci przypominają, że używanie produktu leczniczego o niewiadomym pochodzeniu może być niebezpieczne dla życia i zdrowia.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *