Powiatowe Zawody Strażackie za nami. Wysokie lokaty naszych jednostek

23 września odbyły się Powiatowe Zawody Strażackie w Świdnicy, w których nasze OSP uplasowały się na wysokich lokatach.

Najlepszych 18 drużyn z terenu powiatu świdnickiego, wyłonionych podczas zawodów gminnych, wzięło udział w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które rozegrane zostały na terenie świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Było to wielkie święto i test sprawności bojowej dla wszystkich drużyn.

Podczas wspomnianych zawodów poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach: ćwiczenie bojowe, sztafety pożarniczej 7×50 metrów z przeszkodami oraz tor przeszkód dla dzieci . Uczestnicy musieli wykazać się zarówno dobrą kondycją, jak również umiejętności pożarniczymi, które bez wątpienia są kluczowe podczas ratowania życia podczas akcji.

W większości przypadków nasze drużyny uplasowały się na wysokich lokatach, co z pewnością jest powodem do dumy dla nich, ale także dla nas mieszkańców, którzy jesteśmy uzależnieni od ich pomocy w krytycznych sytuacjach. Poniżej wyniki zawodów:

Grupa młodzieżowa 10-16 lat mieszana: 1 miejsce Osp Bolesławice, 3 miejsce Osp Pasieczna

Kat. seniorzy kobiety: 1 miejsce Osp Piotrowice

Kat. seniorzy mężczyźni: 1 miejsce Osp Jaworzyna Śląska

Wszystkim druhom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników. To niewątpliwie był pokaz gotowości bojowej, który jak zawsze jest na wysokim poziomie.

foto: Osp Bolesławice, Osp Piotrowice, Osp Jaworzyna Śląska

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska