Prezydent Świdnicy u najstarszej wolontariuszki w Polsce

Wczoraj 3 lipca Pani Janina Szelewska z Milikowic skończyła 96 lat. Z tej okazji przybyli do niej m.in świdniccy samorządowcy, aby podziękować i złożyć życzenia urodzinowe.

O 96-letniej pani Janinie z Milikowic , która szyła maseczki dla świdnickich przychodni i lekarzy kilka tygodni temu usłyszała cała Polska. W naszej gminie jedynie Wieści Gminne głośno o tym mówiły i pokazywały tą piękną postawę. Pani Janina stała się bohaterką, która zakasała rękawy i próbował pomóc tak jak potrafiła, szyjąc maseczki dla świdnickich szpitali i przychodni pokazując, że każdy w obliczu zagrożenia może wykazać się bohaterstwem na swoją miarę.

Wczoraj 3 lipca Pani Janina obchodziła swoje 96 urodziny. Przy tej okazji na uroczystości urodzin pojawili się m.in świdnnicy samorządowcy na czele z Prezydent Świdnicy Beatą Moskal – Słaniewską, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia i podziękować jaki trud ponosiła Pani Janina podczas apogeum epidemii koronawiusa.

Pani Janinie życzę jak najdłuższego życia i zdrowia, aby swoim przykładem i postawą jeszcze nie raz pokazała jak człowiek może być człowiekiem. Pani Janino nasza gmina pamięta o Pani i dziękuje za pani pracę. To dla nas bardzo ważny przykład postawy, która daje nadzieje na przyszłość.

foto: swidnica.naszemiasto.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz