Przekazali przyłbice ochronne do naszych placówek medycznych

Mieszkańcy naszego miasta – Państwo Teresa i Grzegorz Mikołajewscy przekazali jako wolontariusze 100 przyłbic ochronnych dla placówek medycznych w naszym mieście w ramach współpracy z firmą Prasmet ze Świdnicy. W planach jest kolejne 50 sztuk.

Epidemia COVID-19 wielu z nas skłoniła do przewartościowania własnych postaw i pomocy w poczuciu odruchu serca dla tych, którzy tego potrzebują najbardziej. Wydaje się, że placówki medyczne, które pracują obecnie na pierwszej linii pomocy wszystkim chorym, są jednymi z tych, które potrzebują teraz jeszcze większej troski i pomocy w sprawnym funkcjonowaniu.

Firma Prasmet ze Świdnicy we współpracy z firmą Waś uruchomiła produkcję przyłbic z formy wtryskowej. Założeniem projektu jest wyposażenie szpitali i przychodni w przyłbice, całkowicie bezpłatnie. Wskazany projekt zakłada w pierwszej kolejności wyposażenie świdnickiego szpitala i pogotowia, następnie okoliczne placówki. Kolejnym krokiem będzie dotarcie do najbardziej potrzebujących placówek w całej Polsce.

Państwo Państwo Teresa i Grzegorz Mikołajewscy, którzy pracują jako wolontariusze przy tej szlachetnej akcji przekazali wczoraj (13 maja) 100 przyłbic ochronnych dla placówek medycznych w naszym mieście. 50 przyłbic ochronnych zostało przekazane do jaworzyńskiej stacji pogotowia ratunkowego, drugie 50 sztuk zostało podzielone między Samorządową Przychodnie Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej i Przychodnię „Sanus” również w naszym mieście. W planach jest przekazanie kolejnych 50 sztuk tego cennego dziś towaru najprawdopodobniej dla jaworzyńskiej stacji pogotowia ratunkowego.

Każdy kto chciałby wesprzeć opisaną akcję może to zrobić wpłacając dowolny datek na platformie zrzutka.pl. Szczegóły akcji można uzyskać TUTAJ.

Należy podziękować firmie Prasmet ze Świdnicy za podjęcie tak szlachetniej inicjatywy, która w realny sposób przyczynia się do walki z koronawirusem. Serdecznie gratuluję również inicjatywy Państwu Mikołajewskim, którzy w odruchu serca podjęli się pomocy przy tej sprawie także przyczyniając się do powstrzymania tego, co spędza nam aktualnie sen z powiek. Czas epidemii pokazuje, że są wśród nas ludzie, o których śmiało możemy mówić jako bohaterach.

info, foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz