Remont na ulicy Kościuszki pod znakiem opóźnień

Remont ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej, który rozpoczął się w lutym tego roku zalicza niestety kolejne opóźnienia, a horyzont zakończenia prac jest jeszcze póki co niewidoczny.

Remont ulicy Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej, który rozpoczął się w lutym tego roku było i zapewne jest sztandarowym remontem aktualnej władzy. Zostały na niego przekazane spore pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych. Całość remontu opiewa na 5,4 miliona z czego 80% czyli 4,3 miliona przekazało administracja państwowa. W ramach wspomnianych prac przewidziano m.in remont drogi, chodników czy kanalizacji. To spory zakres remontowy. Urząd Miejski a wraz za nim większość portali informacyjnych z naszego powiatu wskazało połowę lipca jako data zakończenia remontu. Końca prac niestety nie widać.

Ostatnio Urząd Miejski zamieścił krótką notkę następującej treści: „Na ulicy Kościuszki, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Traugutta w kierunku ulicy Pocztowej, trwają prace związane z demontażem starych i montażem nowych słupów oświetleniowych. Niestety, ze względu na awarie sieci średniego napięcia, do jakich dochodziło na terenie województwa dolnośląskiego, termin realizacji inwestycji ulegnie wydłużeniu. Wyłączonych pozostaje ok. 6 słupów oświetleniowych. Wykonanie nowego oświetlenia planowane było do 2 września 2022 r. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. O postępach prac będziemy informować na bieżąco.” Temat jest jednak niestety dużo bardziej rozwojowy jeżeli chodzi o brak postępów przy wskazanym remoncie.

Mieszkańcy wskazanego terenu i ulic przyległych, którzy na co dzień muszą odczuwać skutki prac remontowych są cierpliwi, choć widać w rozmowach, że także coraz bardziej nerwowi. Urząd nie informuje na kiedy przesunął finalny termin zakończenia prac. Patrząc jednak na aktualne wykonanie i zbliżającą się jesień, która ze względu na pogodę może krzyżować plany, termin nie jest delikatnie mówiąc bliski.

Mieszkańcom pozostaje czekanie i szczątkowe informacje w temacie remontu. Póki co trzeba przygotować się na jutrzejsze wyłączenie wody dla mieszkańców ulic 1 Maja, Jana Pawła II, Kościuszki, Traugutta, Polnej, Prądzyńskiego, Kilińskiego, Pileckiego, Miodowej, Pocztowej, Bema, Wesołej, Konstytucji 3 Maja, Ekerta, Spokojnej, Polnej, Karmelowej w Jaworzynie Śląskiej, a także mieszkańców Nowego Jaworowa co jest związane właśnie z wyżej wymienionym remontem. Przerwa w dostawie wody ma nastąpić między godziną 8.00 a 17.00. Doświadczenie życiowe w tej sprawie nakazuje jednak na przygotowanie się na dłuższy okres.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska