Roztopy bronią koszy

Do redakcji Wieści napisał jeden z mieszkańców skarżący się na podejście do koszy na śmieci przy ul. Powstańców. Spory nadmiar wody uniemożliwia wyrzucanie śmieci co jest bardzo uciążliwe.

Proza życia. Była zima, są roztopy. Sprawa oczywista, która musiała nadejść, tym bardziej, że zmiana pogody była przepowiadana od kilku dni. Nie jest to jednak tak oczywiste w naszej społeczności.

Do redakcji Wieści napisał jeden z mieszkańców skarżący się na podejście do koszy na śmieci przy ul. Powstańców. Spory nadmiar wody uniemożliwia wyrzucanie śmieci co jest bardzo uciążliwe. „Tak wygląda podejście do koszy na śmieci przy ul. powsańców w Jaworzynie. proszę o nagłośnienie tego problemu, bo nie ma jak śmieci wyrzucić.” (pisownia oryginalna) napisał mieszkaniec.

Sprawa może wydawać się błaha, ale w tej sytuacji to pozory i ten konkretny przykład należy rozpatrywać w szerszym kontekście umiejscowienia i dbania o tereny gdzie mieszkańcy mogą wyrzucać śmieci. To sprawa bardzo ważna, która pozwala nam funkcjonować na co dzień a wydaje się, że jest spychana na margines. Konkretny mieszkaniec przesłał zdjęcie gdzie dobitnie pokazał, że te podstawowe czynności są niemożliwe bez uprzedniego specjalnego przygotowania ze względu na nadmiar wody. Proza życia w naszej gminnej rzeczywistości.

Umiejscowienie koszy do segregacji jest wbrew pozorom wyzwaniem szczególnie biorąc pod uwagę zwartą zabudowę naszego miasta. Jeżeli jednak decydujemy się już na jakieś miejsce to powinno być ono kontrolowane i w możliwie jak największy sposób dostępne. Doświadczenie życiowe karze domniemywać, że nie jest to pierwsza sytuacja w tym miejscu i można było tego uniknąć. Wypada liczyć na duże słońce, które osuszy wodę i da dostęp do koszy.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *