Słaba płeć? Dwie mieszkanki za kierownicą autobusu

W styczniu dwie mieszkanki naszej gminy dołączyły do zespołu MPK Świdnica. W kadrze świdnickiego przedsiębiorstwa od dawna nie było pań. Cieszy, że to właśnie pochodzące z Jaworzyny panie będzie można zobaczyć za kółkiem świdnickich autobusów.

Zawód kierowcy, tym bardziej pojazdów o większych gabarytach niż zwykły samochód osobowy, powszechnie kojarzony jest jako męska profesja. Obsługa dużego, ciężkiego pojazdu równa się a raczej równała się męskiej sile, co jak pokazują poniższe przykłady może być mitem, który obalany jest przez nasze dwie dzielne mieszkanki.

Jako pierwsza do grona kierowców świdnickiego MPK dołączyła Pani Dorota Dziedzic. Oprócz pracy jako kierowca autobusu mieszkanka Jaworzyny prowadzi wraz z mężem firmę transportową specjalizującą się w organizacji imprez turystycznych.

Drugą kobietą, która zasiliła szeregi świdnickiego MPK była Pani Karolina Murdza. Dziś na fanpage’u świdnickiego przedsiębiorstwa pojawił się oficjalny komunikat przedstawiający naszą mieszkankę. Dla niej praca za kółkiem autobusu to spełnienie marzeń i realizacja celu, jaki sobie wyznaczyła.

Coś co może wydawać się nierealne, może być jednak rzeczywiste dzięki sile, samozaparciu i chęci do działania i zmian. Cieszy, że w zawodzie kojarzącym się z mężczyznami coraz częściej do głosu dochodzą kobiety. Radość jest tym większa, że pionierkami takich decyzji zawodowych w naszym powiecie są nasze mieszkanki.

Foto: fanpage MPK Świdnica

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *