Sobotni turniej darta z sukcesem. Organizatorzy myślą o cykliczności imprezy

Sobotni I Turniej Steel Dart w Piotrowicach Świdnickich okazał się sporym sukcesem. Do zmagań wstawiło się czterdziestu uczestników. Organizatorzy myślą o cykliczności imprezy.

Sobotni turniej darta w Piotrowicach od startu spotkał się z dużym zainteresowaniem. Okazuje się, że dobry pomysł, sprawna organizacja jest receptą na sukces, nawet jeżeli mówimy o nieoczywistej dyscyplinie sportu w nieoczywistym miejscu. Jak wygląda przebieg imprezy?, kto wygrał?, kto liczył się w stawce? Oddajmy głos organizatorom:

„Do turnieju przystąpiło 40 graczy w tym ekipa ze Świdnicy której bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji całego turnieju. To nie było łatwe wyzwanie zorganizować szybki turniej dla tak dużej ilości osób. W pierwszej fazie turnieju na 8 tarczach zagraliśmy w grupach 5 osobowych do 2 wygranych legów. Z każdej grupy wychodziły z 1 i kolejno 2 miejsca 2 osoby.

Do finałowej drabinki zakwalifikowali się: Krzysztof Koziejski, Maciek Janes , Kacper Wieczorek , Szymon Rajkowski , Michał Szkoła , Krzysztof Sas , Adrian Nabielec , Korzystka Damian , Sebastian Kubiak , Mrozek Piotr , Piotr Jakubik , Michał Ciesielski , Adam Antoniak , Korzystka Arkadiusz , Tomasz Sas , Adam Lewandowski.

Z gminy Jaworzyna najdalej doszedł Adrian Nabielec który poległ dopiero w ćwierćfinale z finalistą Michałem Szkoła ( 0:3 )

W fazie grupowej że względu na małe problemy techniczne nie mamy wszystkich statystyk meczowych lecz w drabince finałowej postaraliśmy się aby statystyk nie zabrakło.

* Adam Antoniak najwyższą średnią ( 75.53 ) zanotował w meczu półfinałowym z Sebastianem Kubiakiem który dotrzymywał mu kroku że średnią ( 70.71 ). Niewątpliwie był to mały finał na wysokim poziomie.
* W fazie pucharowej 2 krotnie 180 ( MAX ) zdobył Adam Antoniak co również stawia go w kwalifikacji generalnej na pierwszym miejscu.
* Najwyższy HF uzyskał Michał Szkoła ( 102 )

W finale spotkali się Michał Szkoła oraz Adam Antoniak którzy grali do 4 wygranych legów.
Zwycięzcą całego turnieju został Adam Antoniak, który nie przegrał żadnego ze swoich 8 meczy. Rozegrał 26 legów w których rzucał ze średnią ( 66.11 )

Michał Szkoła na drugim miejscu z średnią turniejową ( 51.73 )”

Impreza pobudziła na tyle apetyty organizatorów, że jest rozważane czy nie wprowadzić cykliczności w rozgrywkach. Czy Piotrowice Świdnickie staną się powiatową stolicą darta? czas pokaże, trzymajmy za to kciuki.

foto, info: fb steel dart piotrowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska