Stara tradycja – zima zaskoczyła drogowców

Do redakcji Wieści napisała jedna z czytelniczek alarmując o tragicznych warunkach drogowych na naszych wsiach

Mimo, że zimę mamy w pełni to warunki zimowe zaskoczyły drogowców jak co roku. Opady śniegu, lekka odwilż, potem nocny mróz. W przypadku kiedy drogowcy nie pomagają w opanowaniu tych warunków efekt jest wszystkim znany.

Do redakcji Wieści napisała jedna z czytelniczek i mieszkanka wsi Czechy. Oto treść informacji: „Zwracam się z prośbą o interwencję w sprawie odśnieżania dróg dziś była tragedia jechać rano do pracy drogi białe śliskie widać że służby odśnieżają tylko główne drogi a co wioskami jeżdżę o 5.20 z córką wiozę ja do przedszkola strach jechać nie może tak być” (pisownia oryginalna).

Ta wiadomość dotarła do mnie wczesnym rankiem, jednak podobnych informacji z innych rejonów naszej gminy miałem dziś jeszcze kilka. W niektórych miejscach samochody w rowach, brak możliwości ruszenia z miejsca mimo zimowych opon. Wszystko za przyczyną rozjeżdżonego, śliskiego śniegu, który nie jest opanowywany według niektórych mieszkańców od kilku dni.

Temat jest poważny i oczekujący szybkiej interwencji czy to ze strony gminy, czy Zarządu Dróg Powiatowych w zależności do kogo przynależna jest droga. Uważajmy na siebie i pomagajmy innym w potrzebie. Jeżeli nikt nie chce pomóc nam musimy pomagać sami sobie. Jeżeli ktoś ma zdjęcia obrazujące aktualną sytuację proszę o przesyłanie ich w komentarzu do artykułu

info, foto: od mieszkańca

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *