Święta coraz bliżej. Wczorajsze niebo dało znak

Wczoraj na naszym niebie mogliśmy oglądać pierwszą pełnię księżyca tej wiosny. To znak nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Wczorajsze, wieczorne niebo rozświetliła piękna pełnia księżyca. Jest to pierwsza pełnia tej wiosny nazywana „Czystą Pełnią”, „Pełnią Śmierci” lub „Skrzypiącą Pełnią”. Nazwy te mają swoje odniesienia do natury i zjawisk pogodowych z jakimi się teraz spotykamy.

Pierwsza, wiosenna pełnia księżyca to również bardzo ważny i wyczekiwany znak dla nas chrześcijan, którzy czekamy na jej objawienie. Od tej pełni liczymy bowiem, kiedy rozpoczniemy Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które jak wiemy są świętami ruchomymi w kalendarzu. Pierwsza niedziela po pierwszej wiosennej pełni to data wskazanych wyżej świąt.

Również nasze gminne niebo miało wczoraj szansę okazać ten ważny znak . Do redakcji Wieści nadesłał zdjęcie jeden z czytelników, który czekał na to zjawisko, aby je uwiecznić fotograficznie. Jak napisał w dopisku do zdjęcia : „Wiosenny łysy widziany w Piotrowickim lesie”.

Mimo, że tegoroczne święta kolejny raz będą przebiegać pod znakiem pandemii to natura idzie swoim nieubłaganym torem i nie uznaje kompromisów. Daje nam znaki, które odczytujemy i przystosowujemy do swojego trybu życia. Święta w najbliższą niedzielę, przekazał nam to „Wiosenny łysy widziany w Piotrowickim lesie”.

foto: od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz