Szczepienia przeciwko COVID-19 w Samorządowej Przychodni Zdrowia

Dziś opublikowana została lista placówek, w których będą realizowane szczepienia przeciwko COVID-19. Jedyną placówką tego typu w naszej gminie będzie Samorządowa Przychodnia Zdrowia.

Temat szczepień przeciw COVID-19 od samego początku budzi wiele kontrowersji na różnych poziomach i płaszczyznach. Wszystko przez mniej lub bardziej sprawdzone informacje bądź skandale ze szczepieniami w tle. Mimo wszystkich tych animozji i różnych zdań program szczepień w tym zakresie jest sukcesywnie wdrażany i w końcu będzie musiał przywędrować do naszej gminy.

Dziś opublikowana została lista placówek, w których będą realizowane szczepienia przeciwko COVID-19. Jedyną placówką tego typu w naszej gminie będzie Samorządowa Przychodnia Zdrowia. Wedle informacji podawanych na stronach rządowych proces rejestracji obywateli do powszechnych szczepień rozpocznie się 15 stycznia. Zarejestrować będzie się można przez infolinię, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

Szczepienia realizowane są etapowo. Obecnie realizowane są wśród grupy „0” do której należą przede wszystkim pracownicy służby zdrowia. O wszelkich nowych informacjach w tym zakresie będę informować na bieżąco.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz