„To odruch serca i obowiązek”. Radni u potrzebujących i samotnych

Radni Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Grażyna Bugajska, Wojciech Syntyrz, Marcin Kantor i Mariusz Więcek odwiedzali dziś samotnych i potrzebujących mieszkańców naszej gminy przekazując świąteczne paczki.

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia odbędą się w specjalnej atmosferze związanej z epidemią koronawirusa. Mimo, że za nami Święta Wielkanocne w podobnych okolicznościach to wydaje się, że te aktualnie zbliżające się mają w sobie więcej ładunku bliskości, potrzeby rodziny i wyczulenia na pamięć o drugim człowieku. Smutne jest to, że nie wszyscy mogą poczuć te potrzebne przymioty. Można jednak próbować choć w małej części, w swoim najbliższym otoczeniu zmieniać to. To szlachetna postawa, która może nie zawsze wróci tym samym, ale na pewno da dużo satysfakcji i spełnienia.

Radni Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Grażyna Bugajska, Wojciech Syntyrz, Marcin Kantor i Mariusz Więcek nawiedzali dziś samotnych i potrzebujących mieszkańców naszej gminy przekazując świąteczne paczki zakupione z własnych środków. To podobna akcja jaką przeprowadzili już wcześniej przed świętami Wielkanocnymi.

Radny Wojciech Syntyrz napisał o wspomnianej akcji: „Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres. W tym roku nad wyraz wyjątkowy ponieważ związany z trudnościami związanymi z pandemią. To czas próby, charakteru i realnego pokazania szacunku do drugiego człowieka, choćby małym gestem.

Razem z grupą radnych: Anią Szczepaniak-Jaroszewską, Grazyną Bugajską, Marcinem Kantorem, Mariuszem Więckiem odwiedziliśmy dziś potrzebujących mieszkańców naszej Gminy wręczając symboliczne paczki zakupione z własnych środków. To odruch serca i obowiązek a także odpowiedzialności za drugiego człowieka, który musi mieć pewność, że ktoś o nim pamięta i myśli. Piękne słowa i pokazy dobroczynności z gminnej kasy to nie wszystko.

Wiele razy wspólnie pokazaliśmy naszą wartość. Pokażmy ją i teraz oraz pamiętajmy o każdym, kto potrzebuje pamięci i pomocy. Aktualny czas szczególnie temu sprzyja”

Mały gest pokazujący niewymuszoną troskę o najbardziej potrzebujących jest dowodem, że można działać i pomagać, jeżeli tylko chcemy. To ważny apel i memento dla nas wszystkich, którzy również chcieliby jakoś pomóc drugiemu człowiekowi

info, foto: facebook Wojciech Syntyrz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *