Trwa rejestracja dla seniorów na szczepienie przeciw covid – 19

Od 15 stycznia trwa rejestracja dla seniorów, którzy ukończyli 80 rok życia. Po 25 stycznia kiedy szczepienia rozpoczną się przewidziany jest dowóz do punktu szczepień dla osób potrzebujących. W artykule podaje wszystkie wytyczne.

W raz z nowym rokiem weszliśmy w pracę przy szczepieniu przeciw covid – 19. Nie ma co do tego obowiązku, mimo to zainteresowanie jest duże. 15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 lat. Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia mają ruszyć szczepienia dla zarejestrowanych seniorów. Punkt szczepień w naszej gminie zlokalizowany jest w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej o czym wspominałem już wcześniej.

Jak wygląda procedura rejestracji? Można zrobić to na trzy sposoby:

1. Dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989
Można to zrobić samemu lub może zrobić to ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer przesłany zostanie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Otrzymamy SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował albo podana lokalizacja punktu, wystarczy że skorzystamy z wyszukiwarki i wskażemy dogodną datę i lokalizację punktu. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymamy powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
Jeśli chcemy skorzystać z tego sposobu rejestracji, pacjent powinien posiadać Profil Zaufany.

3. W Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, przychodząc do placówki lub dzwoniąc pod nr tel. 798 722 585.

Przewidziany jest również dowóz dla osób potrzebujących do punktu szczepień. Aby z niego skorzystać, należy zgłosić taką potrzebę podczas rejestracji na szczepienie w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej.

Transport przeznaczony jest jedynie dla osób, które:

– posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,

– mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Osoby rejestrujące się na szczepienie w Samorządowej Przychodni Zdrowia w Jaworzynie Śląskiej, dokonując rejestracji, powinny poinformować o potrzebie skorzystania z dowozu (jako osoba z niepełnosprawnością lub jako osoba nie mogąca dotrzeć samodzielnie z innych powodów).

info: jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *