Trwają wybory do Sejmu i Senatu na kadencję 2019-2023

Dziś od wczesnych godzin rannych wybieramy swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu na kadencję 2019-2023.

Głosowanie we wszystkich lokalach wyborczych w naszej Gminie, jak i całej Polsce, rozpoczęło się o godzinie 7.00 a zakończy się o godzinie 21.00, o ile nie dojdzie do żadnych incydentów, które mogłyby wpłynąć na wynik wyborów. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

W okręgu wyborczym nr 2, obejmującym miasto Wałbrzych oraz powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, świdnicki, wałbrzyski i ząbkowicki, wyborcy zadecydują o 8 mandatach poselskich. Z kolei z senackiego okręgu świdnicko-wałbrzyskiego wybrany zostanie jeden senator.

Lista lokalów wyborczych zorganizowanych w naszej Gminie link TUTAJ

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia tego tak ważnego przywileju, ale także i obowiązku obywatelskiego, jakim jest wybór przyszłego kształtu kraju na najbliższe cztery lata.

Marcin Burski

foto: sejm.gov.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz