Tuwim po jaworzyńsku

Od 1 do 6 czerwca w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej będziemy mieli okazję zapoznać się z wystawą „Lokomotywa”, która będzie nawiązywać do słynnego wiersza Juliana Tuwima

Jak połączyć Dzień Dziecka z literaturą i naszym miastem? Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej znalazła na to receptę, która wielu może przypaść do gustu a szczególnie dzieciom, które oprócz dobrej zabawy skorzystają na zapoznaniu z twórczością naszych słynnych poetów.

Od 1 do 6 czerwca w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej będziemy mieli okazję zapoznać się z wystawą „Lokomotywa”, która będzie nawiązywać do słynnego wiersza Juliana Tuwima. Jak możemy przeczytać na stronie muzeum: „W dniu 1 czerwca 2021 r. zapraszamy do Muzeum Kolejnictwa na Śląsku na otwarcie nowej wystawy stałej “Lokomotywa”. Wystawę zainspirowaną wierszem Juliana Tuwima “Lokomotywa” tworzy autentyczna lokomotywa parowa OKi2-27 oraz 5 krytych wagonów towarowych. Wiersz Tuwima po raz pierwszy wydany został w 1938 r., znany nie tylko w Polsce, ale także daleko poza jej granicami, wyraża zachwyt poety nad rozwojem techniki. W uroczystej inauguracji wystawy udział weźmie ponad setka dzieci ze szkół i przedszkoli z Jaworzyny Śląskiej, które pod kierunkiem artysty Dariusza Lecha wyrecytują wspólnie wiersz. Bez wątpienia wydarzenie to podkreśli nie tylko kolejowy rodowód miasta, ale także – w interesujący sposób – promować będzie czytelnictwo wśród najmłodszych. Od 1 czerwca wystawa będzie na stałe udostępniana wszystkim zwiedzającym Muzeum Kolejnictwa na Śląsku.”

Serdecznie zapraszam naszych mieszkańców i wszystkich chętnych do zapoznania się z tą ofertą. Jest to świetna okazja to spędzenia czasu gdzie zabawa i literatura przenika się ze sobą w sposób bardzo przystępny.

info, foto: Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz