Uczniowie wybrali swoich reprezentantów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej oraz w Pastuchowie wybrali swoich reprezentantów do samorządu szkolnego.

Wybory do samorządów uczniowskich to wbrew pozorom ważna kwestia przynajmniej z dwóch względów. Po pierwsze grupa uczniów mobilizuje się i działa walcząc o głosy poparcia, a reszta uczniów, którzy wybierają swoich reprezentantów uczy się podstawowych zasad demokracji i potrzeby uczęszczania w wyborach, co może dać pozytywny efekt w przyszłości.

Dnia 23 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej i w Pastuchowie wybrali swoich reprezentantów do samorządu szkolnego. W toku wyborów wyłoniono następujących uczniów:

W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej przewodniczącą została Julia Plizga, zastępcą Ola Rybka a sekretarzem Marta Więcław. Z kolei w Pastuchowie przewodniczącą szkoły została Wiktoria Malina, zastępcą Aleksandra Słomska a członkami samorządu Amelia Jakubska i Angelika Stelmach.

Wszystkim nowym szkolnym samorządowcom gratulujemy wygranych wyborów, życząc tym samym owocnej pracy na rzecz szkoły i uczniów.

Marcin Burski

foto: pastuchowsp.jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *