Ulica Mickiewicza przypomina o swoim istnieniu

Do redakcji Wieści odezwał się mieszkaniec, który chciał zwrócić uwagę na problem ul. Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej.

Ulica Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej to dobry przykład jednej z tych ulic, która jest zapomniana i nie brana pod uwagę przy rozwiązywaniu jakichkolwiek problemów, które wytwarzają się, jak to zwykle bywa, przy jej użytkowaniu. Na ten konkretny przykład nakłada się również jej wykorzystanie przy remoncie ul. Ogrodowej, gdzie służyła ona jako „tranzyt” materiałów budowlanych na budowę. Po zakończonych pracach w tamtym terenie stan drogi znacznie się pogorszył, co utrudnia funkcjonowanie i jest powodem niezadowolenia mieszkańców.

Do redakcji Wieści odezwał się mieszkaniec, który chciał zwrócić uwagę na problem ul. Mickiewicza w Jaworzynie Śląskiej. Czytelnik napisał : „Chciałbym zgłosić sprawę ulicy Mickiewicza którą już ciężko jest przejechać. Po remoncie ul Ogrodowej nasza ulica jest w opłakanym stanie ciężarówki dowożące materiał na ogrodową zniszczyły całkowicie nasza ulica . W kilku miejscach ulica się zapadła i tylko zasypują i asfalt kładą a po chwili znów to samo .” (pisownia oryginalna).

Problem jest widoczny gołym okiem i alarm w tym zakresie są jak najbardziej uzasadniony. Prowizoryczne remonty, szczególnie po okresie zimowym, nie wnoszą niczego, co mogło satysfakcjonować a woli i chęci naprawy tego stanu ze strony Urzędu i burmistrza nie widać.

Ulica Mickiewicza mimo, że zabytkowa i z ciekawą zabudową mieszkalną, jeżeli chodzi o architekturę, zawsze była w marginesie zainteresowań władzy, co nakładając się przez znaczy czas odbija się dziś ze zdwojoną siłą. Interwencja w jej ratowanie jest niezbędna. Pytanie czy ktoś w ogóle jeszcze pamięta o tym terenie i myśli o nim w jakiejś perspektywie.

info od czytelnika
foto: od czytelnika, Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *