Urząd przekazał kolejną informację na temat wody pitnej

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej wysłał drogę sms-ową komunikat o aktualnym stanie wody pitnej w naszej Gminie.

Wczoraj sanepid w Świdnicy pobrał kolejne próbki wody do badania, aby sprawdzić czy woda z jaworzyńskiego wodociągu nadaje się do spożycia bez konieczności wcześniejszego przegotowywania.

Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej wysłał drogę sms-ową komunikat o aktualnym stanie wody pitnej w naszej Gminie. Z treści komunikatu możemy dowiedzieć się: „Komunikat dot. stanu wody w gminie Jaworzyna Ślaska z dnia 20.11.2019 r.: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Świdnicy poinformowała, że wyniki cząstkowe badania wody pobranej dnia 19 listopada z 4 punktów poboru są prawidłowe pod względem mikrobiologicznym. W wodzie nie wykryto bakterii grupy coli ani E. coli. Wyniki badań w pełnym zakresie dostępne będą w piątek.”

Nie dodano przy tym czy woda w świetle tych informacji nadaje się już do spożycia. Pełne badanie będzie dostępne w piątek. O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz