Uzupełnienie artykułu o ulicy Powstańców

Po publikacji wczorajszego artykułu o problemach mieszkańców na ulicy Powstańców nasza redakcja dostała nowe informacje w tej sprawie.

Wczoraj pisaliśmy o problemach mieszkańców na ul. Powstańców w Jaworzynie Śląskiej (link do artykułu tutaj). Grupa mieszkańców tej części miasta bezskutecznie walczy o przebudowę skrzyżowania przy terenie byłej gorzelni, które zagraża bezpieczeństwu.

Dziś do naszej redakcji napisał Radny Sebastian Grajaszek z dalszymi informacjami w tej sprawie. Pisząc wczorajszy artykuł posiłkowano się informacjami udostępnionymi na stronie Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie dostępne są interpelacje. Pan Grajaszek przesłał nam kopię niedawno otrzymanego pisma datowanego na 12 kwietnia tego roku z kolejną odpowiedzią Urzędu dotyczącą tego problemu.

Radny pytał o dalsze postępy i możliwości rozwiązania tego sporu. Urząd Miejski wyszczególnił kosztorys, gdzie wycenił poszczególne działania kwotowo. Zawarto tam cenę wykupu terenu byłej portierni oraz dalszych prac dotyczących przebudowy skrzyżowania. Całość przedsięwzięcia oszacowano na kwotę 140 tysięcy złotych, zaznaczając przy tym, że aktualnie nie ma możliwości na wygospodarowanie takiej sumy w budżecie Gminy.

Jak widać przełomu w sprawie nie ma, ale dla rzetelności i przejrzystości byliśmy winni czytelnikom kolejne informacje.

Dziękujemy Panu Radnemu za szybką reakcję i poinformowanie nas o nowych okolicznościach tej sprawy.

Marcin Burski

Foto: od mieszkańców

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz