W Jaworzynie powstanie nowa ulica. Jest już nazwa.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (26 listopada) jednym z punktów było podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy nowo powstającej ulicy w Jaworzynie Śląskiej.

Nasze miasto dzięki mieszkańcom rozwija się i rozszerza swoje terytoria, które będą w przyszłości zamieszkałe. Miejsca, które kiedyś były pustymi przestrzeniami i ugorami dostają swoje zastosowanie, które będzie realizować się w prywatnym przedsięwzięciach budowlanych. Każda taka operacja wymaga nadania nazwy przyszłej ulicy przy której będą stały domy, choćby dla zapewnienia wszystkich wymogów dokumentacyjnych.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej (26 listopada) jednym z punktów było podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy nowo powstającej ulicy w Jaworzynie Śląskiej. Miejsce, które ma już swoją nazwę znajduje się w kwadracie pomiędzy ul. 1-go Maja, Bema i Miodową.

Grupa pierwszych mieszkańców, którzy będzie tam mieszkać zaproponowała nazwę ul. Karmelowa, na co w głosowaniu przystała Rada Miejska. Taka dowolność i możliwość inicjatywy jest osiągalna z prostej przyczyny. Przyszła droga będzie drogą wewnętrzną, nie gminną. W przeciwnym wypadku przy nadawaniu nazwy nowej ulicy wykazywaliby się radni, którzy po wypracowaniu propozycji również poddaliby to głosowaniu. Taka sytuacja, jak mówił burmistrz podczas sesji ma nadarzyć się na kolejnym posiedzeniu Rady Miejskiej.

Nowym, przyszłym mieszkańcom już teraz wypada życzyć owocnego i dobrego życia w tym miejscu. Warto również zapamiętać jak nazywa się nowa ulica i gdzie się znajduje, aby nie być w przyszłości zaskoczonym.

foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *