W niedzielę przywitaliśmy nowego proboszcza

W niedzielę (4 lipca) podczas uroczystej sumy przywitaliśmy nowego księdza proboszcza Stanisława Przeradę. Poznaliśmy również nowego księdza wikariusza Wiktora Bednarczyka.

Niedawno dowiedzieliśmy się o przesunięciach kadrowych w Diecezji Świdnickiej, które nie ominęły również naszej parafii w Jaworzynie Śląskiej. Pożegnaliśmy dotychczasowego księdza proboszcza Arkadiusza Chwastyka, a także księdza wikariusza Mariusza Kubika. Musimy nadal trwać, a parafia potrzebuje swoich przewodników, którzy zostali nam przedstawieni w ostatnią niedzielę (4 lipca) podczas uroczystej sumy.

W niedzielę (4 lipca) podczas uroczystej sumy przywitaliśmy nowego księdza proboszcza Stanisława Przeradę. Poznaliśmy również nowego księdza wikariusza Wiktora Bednarczyka. Wspomnianych księży przedstawił nam Biskup Marek Mendyk, a nowemu proboszczowi przekazał symboliczne klucze do naszego kościoła.

Jak podaje gość świdnicki w notce na temat naszego nowego Proboszcza, Ks. Stanisław Przerada jest kapelanem honorowy Jego Świętobliwości i kanonikiem honorowym kapituły katedralnej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1982 r. i został posłany jako wikariusz do parafii pw. św. Jadwigi w Ząbkowicach Śl. Pięć lat później zmieniono mu placówkę na parafię pw. Trójcy Świętej w Jedlinie-Zdroju, a już w 1993 został proboszczem w Kosiskach u św. App. Piotra i Pawła. W 2001 r. przeniesiono go do parafii św. Marcina w Ujeździe Górnym, a w 2005 r. ustanowiono ojcem duchownym świdnickiego WSD. Po 5 latach pracy na krótko trafił do Wałbrzycha jako proboszcz parafii pw. św. Jerzego, a rok później do Pichorowic, gdzie spędził ostatnie 10 lat. W tym czasie pełnił funkcję wicedziekana dekanatu Żarów, a od 2005 r. również nieprzerwanie posługę egzorcysty dla diecezji świdnickiej.

Naszym nowym księżą, którzy będą prowadzić naszą wspólnotę parafialną życzę owocnej pracy, a także pokazywania nam drogi, jaką powinni podążać każdy wierzący. Szczęść Boże.

info, foto: gość świdnicki

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz