W okręgówce derby Gminy. Mecz na szczycie w Piotrowicach

Wydarzeniem weekendu będzie sobotni pojedynek derbowy w klasie okręgowej czyli starcie Venusa i Karoliny. W niedzielę nie zabraknie emocji w klasie B, zwłaszcza w Piotrowicach.

Interesująco zapowiadają się derby gminne pomiędzy Venusem a Karoliną. Jaworzynianie są niepokonani w rundzie wiosennej, podczas której zdobyli osiem punktów. Tydzień temu Venus przegrał walkowerem z liderem klasy okręgowej Słowianinem Wolibórz ponieważ nie stawił się na mecz ale i tak od wznowienia gier zanotował siedem punktów.

Grom nadal bez wygranej na boisku. Oprócz otrzymanego walkowera za mecz z wycofanym Płomieniem Makowice witkowianie nie zdobyli podczas gry choćby punktu. Tym razem rywal zapewne podniesie wysoko poprzeczkę ponieważ będą nim czwarte Skałki Stolec.

Po bezcennym remisie z wiceliderem Darbor przystąpi do wyjazdowego meczu przeciwko Boxmetowi Piskorzów. Gospodarze zajmują ósme miejsce w tabeli i są w dobrej formie czego efektem są dwie wygrane i remis w czterech meczach. Dla lidera z Bolesławic zapowiada się ciężkie spotkanie na trudnym terenie.

Bardzo ważny mecz przed Piotrowicami. LKS podejmie u siebie sąsiadujący w tabeli, trzeci MKS II Szczawno Zdrój. Oba zespoły dzielą trzy punkty. Jeśli zespół z naszej gminy wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku to wróci na podium klasy B.

Z sąsiadującym w tabeli Sokołem Kostrza zmierzy się Tęcza Bolesławice. Oba kluby dzieli punkt.

Ciężki mecz przed Spartą. Pastuchowianie zmierzą się na wyjeździe z liderem klasy B – rezerwami AKS Strzegom, które w tym sezonie dwukrotnie straciły punkty.

Plan gier na weekend:

Boxmet Piskorzów – Dabor Bolesławice (sobota, 16:00),
Venus Nowice – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Grom Witków – Skałki Stolec (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – MKS II Szczawno Zdrój (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Sokół Kostrza (niedziela, 11:00),
AKS II Strzegom – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz