W Pasiecznej przeszła procesja Bożego Ciała

Wczoraj (18 czerwca) tradycyjnie na zakończenie Oktawy Bożego Ciała przeszła procesja w Pasiecznej

Nieco ponad tydzień temu obchodziliśmy święto Bożego Ciała, gdzie także parafianie z terenu naszej gminy wyszli tłumnie w procesji z Chrystusem ukrytym w hostii. Wczoraj obchodziliśmy zakończenie oktawy Bożego Ciała, czyli ośmiodniowego czasu po tym święcie. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała to również dzień święcenia wianków z wonnych ziół, młodych gałązek drzew i kwiatów polnych.

Zgodnie z przyjętą w parafii Jaworzyna Śląska tradycją w Oktawę Bożego Ciała w kościele filialnym w Pasiecznej odbywa się procesja do czterech ołtarzy, które rozlokowane są na terenie wsi.

Uroczystość rozpoczęto o godz. 16-tej w kościele pw. NMP Królowej Polski, którą celebrował i przewodniczył procesji proboszcz Parafii ks. Arkadiusz Chwastyk. W procesji uczestniczył m.in poczet sztandarowy OSP Pasieczna . Był to czas, który zbiegł się z 10-leciem nadani go wspomnianej jednostce co dodatkowo nadawało podniosły charakter o czym wspomniał Ksiądz Proboszcz Arkadiusz Chwastyk przy jednym z ołtarzy.

Wspomniana procesja to coroczna możliwość pokazania swojego przywiązania do wiary i tradycji mieszkańców tej wsi. To również czas ich ciężkiej pracy, aby wszystko było przygotowane w jak najlepszym porządku za co należą się im szacunek i podziękowanie

Zdjęcia dzięki uprzejmości OSP Pasieczna

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz