Wczoraj mocniej powiało. Strażacy musieli wyjeżdżać

Wczoraj (21 października) przez teren naszego kraju przetoczyły się silne podmuchy wiatru, które w porywach osiągały nawet 100 km/h. Nasza gmina nie była wolna od konsekwencji takiej pogody. Strażacy musieli wyjeżdżać do interwencji.

„Złota polska jesień” zachwyca nas swoimi kolorami w pełnym rozkwicie. Są jednak i ciemniejsze strony tej pory roku. Kapryśność i zmienność aury to nic co nas dziwi i musimy być na to przygotowani. Mimo stosunkowo wysokiej temperatury jak na tą porę roku, wczoraj (21 października) mocniej powiało, co skutkowało częstymi wyjazdami naszych strażaków.

Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej w swoim podsumowaniu wczorajszych interwencji stwierdziło: „(…) nasza jednostka była alarmowana trzy razy po popołudniowych silnych wiatrach

Alarm 1- godz. 12:39 ul. Wolności, powalone drzewo
Alarm 2- godz.12:59 ul. Wolnosci ,poderwany dach budynku
Alarm 3 – godz.13:55 ul . Polna,poderwany daszek od komórek”.

Dziś, obserwując naszą gminę można zaobserwować jeszcze skutki wczorajszych wiatrów. Powalone gałęzie są tego dobitnym przykładem. Mimo, dzisiejszych słabszych podmuchów uważajmy na siebie mimo wszystko. Wolno wiszące gałęzie nadal stanowią zagrożenie.

info: fanpage Ochotnicza Straż Pożarna

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz