Weekend atrakcji w Bagieńcu za nami

W ubiegły weekend Fundacja Spichlerz Kultury z Bagieńca zapewniła nam moc atrakcji w ramach jarmarku różności, którego obchody zaplanowano na dwa dni

Jarmark różności był okazją aby zakupić ekologiczne torby i ręcznie malowane bluzki i inną odzież, piękną biżuterię, malowane szkło, odzież z Indii, lawendowe wyroby, ale także porozmawiać o zdrowiu i urodzie. Wszystko to w akompaniamencie pięknych plenerów i zupy z cukinii.

Spotkanie w Bagieńcu było również okazją do edukacji i promocji sztuki. Warsztaty robienia biżuterii zgromadziły jak zwykle wielu fanów.

Pani Irena Olczak po raz pierwszy zaprezentowała w Bagieńcu wernisaż swoich prac z ręcznie malowanym szkłem, wyrobami z gliny i ceramiki.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowieści Pani Elżbiety Zawadzkiej z Jawora, która tworzy niesamowite hafty matematyczne oparte na ścisłych schematach wzorów geometrycznych, które wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Niedziela w Bagieńcu upłynęła pod znakiem baśniowym. Ci którzy przybyli mieli okazję wysłuchać koncertu słowno – muzycznego pt.: „Baśnie ludów ziemi.

Całość wydarzenia cieszyła się jak zwykle szacunkiem przybyłych, którzy mieli okazję spędzić czas w ciekawy sposób. Już teraz czekamy na kolejną edycję tej imprezy. Projekt Jarmark Różności oraz warsztaty i wernisaże odbywają się dzięki finansowemu wsparciu: Fundacji PZU, Gminy Jaworzyna Śląska oraz Starostwa Powiatowego.

Marcin Burski

info, foto: fanpage Fundacja Spichlerz Kultury

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz