Weekend po znakiem charytatywnym

W nadchodzący weekend czekają nas różne wydarzenia które będą mieć na celu wsparcie naszych mieszkanek Martynki Franiak i Kai Prędeckiej.

W sobotę 14 grudnia o godzinie 19:00 i 15 grudnia (niedziela) o godzinie 17:00 w Teatrze Polskim we Wrocławiu odbędzie się spektakl „Xięgi Schulza” w reżyserii Jana Szurmieja, z którego dochód będzie przekazany na leczenie naszej mieszkanki Martynki Franiak. Wspomniana inicjatywa organizowana jest w ramach „Wielkiej draki dla dzieciaka”, której organizatorem jest Zrzeszenie Studentów Polskich działające przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Przypomnijmy, że Martynka Franiak w wieku pięciu lat niespodziewanie straciła wzrok. Jedyną nadzieją na jego przywrócenie jest seria przeszczepów komórek macierzystych. Jeden taki zabieg to jednak koszt 12 000 złotych, a dziewczynka potrzebuje przejść przez taki zabieg 10 razy co wiąże się z dużym wysiłkiem finansowym.

Z kolei 15 grudnia (niedziela) Miejski Klub Sportowy Karolina Jaworzyna Śląska wraz ze Szkoła Podstawową zorganizuje turniej piłkarski dla dzieci z roczników 2007 i młodszych. W turnieju wezmą udział: MKS Karolina Jaworzyna Śląska, Zagłębie Lubin, Górnik Polkowice, Polonia-Stal Świdnica, AP Dzierżoniów, Gwarek Wałbrzych, Silesia Żarów, AP Świdnica oraz dwie drużyny MKS-u Siechnice.

Początek sportowych zmagań zaplanowany jest o godzinie 9:00. Podczas trwania turnieju dla zawodników oraz kibiców czekają atrakcje takie jak: pokaz sekcji judo MKS Karolina oraz trening na rowerach stacjonarnych przygotowanej przez sekcję kolarską.

Podczas wspomnianego turnieju zorganizowany będzie również bufet kawowy oraz kiermasz ciast, z których dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na leczenie oraz rehabilitację Kai Prędeckiej, naszej mieszkanki, która uległa tragicznemu wypadkowi samochodowemu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa we wspomnianych wydarzeniach i wsparcie naszych potrzebujących mieszkanek. Pokażmy naszą solidarność i pomoc w walce o zdrowie.

źródło info, foto: fanpage Razem dla Martynki, mkskarolina.com

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *