Weekendowe „występy” niżu Nadia w naszej Gminie

Miniony weekend w naszej gminie (tak jak większej części Polski) upłynął pod znakiem bardzo wietrznej pogody. Wszystko za sprawą niżu Nadia jaki napłynął na teren naszego kraju.

Miniony weekend w naszej gminie (tak jak większej części Polski) upłynął pod znakiem bardzo wietrznej pogody. Kulminacja tego zjawiska rozpoczęła się w nocy z soboty na niedzielę, gdzie apogeum przechodziliśmy w niedzielę. Na Śnieżce zanotowano rekordowy wiatr, który dochodził do 190 km/h. Na reszcie obszaru notowano wartości w okolicy 100 km/h. Było bardzo wietrznie, co przeradzało się w interwencje naszych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wczorajszy dzień i wspomniana pogoda dawała powody do wyjazdów naszych Straży Pożarnych. Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej raportowała o interwencji na ulicy 1-go Maja w Jaworzynie Śląskiej przy uszkodzonym dachu na jednym z budynków czy zabezpieczeniu linii energetycznej na tej samej ulicy. Z kolei Ochotnicza Straż Pożarna w Pastuchowie prowadziła interwencje przy złamanym drzewie. Wiatr powodował również przerwę w dostawie wody co było spowodowane awarią zasilania stacji uzdatniania wody.

Niż Nadia w godzinach wieczornych zaczął ustępować co dawało mniejsze podmuchy wiatru. Dziś jego wspomnieniem są powalone gdzieniegdzie kosze, gałęzie czy zwały wydmuchiwanych liści. Warto tutaj dodać, że tegoroczny styczeń można zanotować jako bardzo ciepły co nie było notowane w takiej skali od dłuższego czasu.

info, foto: Ochotnicza Straż Pożarna w Jaworzynie Śląskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Pastuchowie

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz