Zamknięty przejazd pod wiaduktem. Służby ratownicze mogę mieć problem

Na 11 kwietnia zaplanowano kolejny termin zamknięcia wiaduktu pod torami przy ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej. Czas realizacji remontu nie jest dokładnie znany

Zapowiadany remont wiaduktu w Jaworzynie Śląskiej pod torami przy ulicy Wolności w Jaworzynie Śląskiej ma rozpocząć się tuż po Świętach Wielkanocnych (11 kwietnia, wtorek). Za remont odpowiedzialna jest Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego, wykonawcą jest firma HYPMAR Hypta Mariusz.

Sprawa będzie kosztować nas sporo wyrzeczeń. Wiadukt, który łączy dwie części miasta zostanie wyłączony na bliżej nie określony termin. Według informacji zawartych na stronie Urzędu Miejskiego: „(…)prace nie powinny potrwać dłużej niż 6-8 tygodni. Musimy brać jednak pod uwagę, że są miejsca, w których możemy napotkać rzeczy niezinwentaryzowane i wtedy ten termin może ulec wydłużeniu(…)” co stwierdził w wypowiedzi Marek Olesiński, dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego.

Kwestia remontu odwodnienia pod wiaduktem to bez sprzecznie bardzo ważna i potrzebna sprawa. Mieszkańcy będą musieć uzbroić się w cierpliwość i korzystać z zaplanowanych objazdów przez okoliczne wsie. Problem pojawia się jednak jeżeli chodzi o służby ratunkowe jakie ewentualnie miały by przejechać przez wyłączony teren. Doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważny jest czas przy dotarciu wskazanych służb. Według moich informacji nie przewidziano jednak innej drogi dla pojazdów uprzywilejowanych po za tą wytyczoną dla wszystkich pojazdów. Wydłuży to niestety czas na dotarcie do ewentualnych poszkodowanych.

Miejmy nadzieje, że remont przejdzie szybki, bez żadnych komplikacji.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska