Zasadźmy wspólnie las

W przyszłą sobotę (7 maja) Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i Nadleśnictwo Świdnica organizuje wspólną akcję sadzenia lasu. Warto zaangażować w sprawę w poczuciu troski o środowisko i dobro wspólne.

Nikomu zapewne nie trzeba tłumaczyć czym są dla nas lasy i ogólnie pojęta natura. Nasza działalność i czerpanie z tych ważnych kwestii wymaga od nas wzmożonej uwagi i troski, a także naprawiania tego, z czego skorzystaliśmy. Lasy to miejsca ważne, ale także mocno eksploatowane. W przyszłą sobotę nadarzy się okazja, aby oddać szacunek temu miejscu i oddać mu choć w części co zabraliśmy.

W przyszłą sobotę (7 maja) Stowarzyszenie Wspólnie dla Gminy Jaworzyna Śląska i Nadleśnictwo Świdnica organizuje wspólną akcję sadzenia lasu. Akcja rozpocznie się o godzinie 10.00 pod dawną leśniczówką przy drodze w kierunku Strzegomia. Przewidziane jest wspólne sadzenie lasu pod bacznym okiem Nadleśnictwa. Po dobrze spełnionym obowiązku planowane jest wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszelkie szczegóły na plakacie poniżej.

Warto zaangażować się w tą akcję w poczuciu odpowiedzialności za to z czego korzystamy i niestety często niszczymy. Serdecznie zapraszam każdego chętnego. Natura na pewno odwdzięczy się nam

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz