zDolna Ślązaczka na poziomie wojewódzkim

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu zDolny Ślązak organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Mamy w nim swoją reprezentantkę na poziomie wojewódzkim.

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu zDolny Ślązak organizowanego przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Jest to interdyscyplinarny konkurs w którym uczniowie, aby kwalifikować się do dalszych etapów muszą wykazywać się ponadprzeciętną znajomością określonego przedmiotu.

Po eliminacjach szkolnych i powiatowych w których uczestniczyli nasi uczniowie z jaworzyńskiej placówki oświatowej przyszedł czas na etap wojewódzki. Trzeba tu jasno podkreślić, że aby zakwalifikować się na ten najwyższy poziom konkursu, trzeba posiadać dużą wiedzę z zakresu konkretnego przedmiotu co weryfikowane jest w dużej konkurencji wśród uczniów z całego województwa.

Z dużą dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły w Jaworzynie Śląskiej, Oliwia Cieślak, będzie nas reprezentować we Wrocławiu. Oliwia przystąpi do konkursu wojewódzkiego z dziedziny biologii już 22 stycznia 2020 roku, gdzie będzie walczyć o zaszczytny tytuł w tym konkursie.

Serdecznie gratulujemy Oliwii tak dużej wiedzy z zakresu biologii, a także pedagogom, którzy przygotowywali ją do zdobycia jak najlepszych wyników. Życzymy również powodzenia podczas sprawdzenia się na poziomie wojewódzkim. Łatwo nie będzie, ale wierzymy, że nasza mieszkanka osiągnie największe laury.

info: szkola.jaworzyna.net

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *