Zmiany kadrowe w parafii w Milikowicach

Strona parafii św. Michała Archanioła poinformowała o zmianach kadrowych w parafii jakie nastąpią z końcem czerwca

Czerwiec to zawsze w życiu parafii czas zmian jeżeli mają takie nastąpić w tej wspólnocie. Ci którzy prowadzili nas na drodze wiary często latami muszą odejść i posługiwać w innych miejscach. Na ich miejsce przychodzą inni duszpasterze, którzy będą w ciągłości prowadzić sprawy parafian i parafii. Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w parafii Milikowicach, która obejmuje również Witków i Stary Jaworów.

Strona parafii św. Michała Archanioła poinformowała o zmianach kadrowych w parafii jakie nastąpią z końcem czerwca. Na stronie możemy przeczytać: „Decyzją Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, wraz z końcem czerwca, kończy swoją posługę w parafii św. Michała Archanioła w Milikowicach ks. dr Krzysztof Adamski. Nowym administratorem parafii został ustanowiony ks. mgr Marek Nowak. Przekazanie parafii odbędzie się 26 czerwca. Nowemu duszpasterzowi życzymy błogosławieństwa Bożego w podjęciu nowych wyzwań oraz sukcesów w pracy duszpasterskiej”

Warto wspomnieć, że Ksiądz Krzysztof Adamski pełnił obowiązki proboszcza w Parafii w Milikowicach od 2016 roku. Według strony Diecezji Świdnickiej Ksiądz Marek Nowak posługiwał wcześniej jako wikariusz w Parafii Narodzenia NMP w Lądku Zdroju.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska